Bezpieczeństwo a outsourcing IT

W każdej firmie są komputer, sieci informatyczne i dane, które podlegają ochronie. Jest to nieodłączny element pracy. Im więcej danych przechowujemy tym trudniej zadbać o ich bezpieczeństwo, trudniej opanować system przechowywania i poszukiwania. Warto znaleźć firmę, która zadba o właściwe bezpieczeństwo danych. Sprawdzony partner znajdzie dla nas odpowiednie rozwiązania. Outsourcing IT staje się coraz bardziej popularny, a zakres usług jest wciąż usprawniany.

Zadania outsourcingu IT

Profesjonalna obsługa informatyczna firm jest po to, żeby skutecznie likwidować zagrożenia związane z rozwojem technologii informatycznych. Oczywiście istotną rolą jest też prewencja. A jak taki partner zewnętrzny może zadbać o bezpieczeństwo informatyczne w naszej firmie?

Bezpieczeństwo jako zakres zadań IT zewnętrznego

Zazwyczaj firmy zewnętrzne kompleksowo dbają o całą infrastrukturę funkcjonującą w obrębie przedsiębiorstwa. Podstawowym zadaniem jest wdrożenie polityki bezpieczeństwa i szeregu działań z tym związanych. Takie podstawowe zadania to doradztwo w zakresie polityki bezpieczeństwa, zadbanie o bezpieczeństwo danych – przechowywanie i archiwum. Również przeprowadzają audyty bezpieczeństwa i wdrażają systemy prewencyjne.

Opieka wewnętrzna czy zewnętrzna?

Obsługę informatyczną firmy mogą zapewnić pracownicy wewnętrzni, zatrudnieni na etacie lub firmy zewnętrzne. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przy obsłudze wewnętrznej dochodzą nam koszty szkoleń, sprzętu. Szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa w zakresie bezpieczeństwa danych korzystają z outsourcingu IT. Ważne jest to, że możemy zapłacić tylko za konkretne usługi, które nas interesują i odpowiadają potrzebom firmy.

chcesz wiedzieć jak do nas trafić? Kontakt - Symex

aktualności z branży

Lokalizacja - Symex

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy