Dlaczego w firmach tak ważne jest tworzenie kopii bezpieczeństwa?

Utrata danych przechowywanych na komputerze może nastąpić z różnych powodów. Niekiedy przyczyną jest awaria sprzętu, oprogramowanie, zwarcie instalacji elektrycznej, ale też aktualizacja systemu operacyjnego. Techniczne usterki mogą spowodować spore problemy dla firmy. Dane powinny być odpowiednio zabezpieczone, by nie doszło do takiej sytuacji.

Co to jest kopia zapasowa?

Kopia zapasowa plików jak sama nazwa wskazuje, jest duplikatem danych. Jest tworzona w celu ich zabezpieczenia. Powinna być przechowywana w chmurze lub na innym dysku.  Kopia zapasowa jest niezbędna, o czym przekonało się wiele przedsiębiorstw. Niestety, wciąż jest traktowana z przymrużeniem oka, ponieważ firmy inwestują w najlepsze systemy operacyjne, które gwarantują ochronę danych. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że komputer jest tylko sprzętem i może ulec awarii jak każda inna maszyna. Zdarzają się problemy z prądem, które są nagłe i niekiedy chwilowe. Wystarczą jednak, by zakłócić rytm pracy wielu działów. Informatycy z Symex zajmują się serwisem, więc zadbają o oprogramowanie, ale też bezpieczeństwo danych.

Dlaczego w firmach tak ważne jest tworzenie kopii bezpieczeństwa?

Tworzenie kopii bezpieczeństwa w firmach jest jedną z najważniejszych czynności. W Polsce nie są odosobnione przypadki ataków hakerskich. Jeśli przedsiębiorstwo nie zabezpieczy się przed cyberprzestępcami i przypadkami wymienionymi wcześniej, pliki z bazami danych, fakturami i rachunkami, dokumentami księgowymi, zostaną utracone. Nie może dojść do takiej sytuacji, bo nastąpi przerwa w działalności firmy, o ile jest możliwość przywrócenia danych.  Straty mogą być naprawdę ogromne. Kopie bezpieczeństwa pozwalają uniknąć nawet bankructwa. Zrobienie duplikatu plików, pozwala przywrócić dokumenty. Jest to sprawa niezwykle ważna dla działu księgowości, szczególnie gdy firma jest na pełnej rachunkowości. Jeśli nastąpi awaria sprzętu, można sobie wyobrazić, z czym musi się mierzyć.

chcesz wiedzieć jak do nas trafić? Kontakt - Symex

aktualności z branży

Lokalizacja - Symex

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy