Jakie usługi obejmuje serwis informatyczny dla firm?

Można powiedzieć, że już większość firm korzysta już z usług serwisów informatycznych. Ta usługa niesie za sobą wiele zalet dla firm korzystających z komputerów i internetu. Jakiekolwiek awarie czy usterki mogą zakłócić ciągłość prowadzenia biznesu. Przedsiębiorcy mogą tworzyć własne działy IT, ale alternatywnym rozwiązaniem jest opieka informatyczna świadczona przez zewnętrzne firmy. A jakie usługi oferują takie serwisy?

Gama usług

Gama usług jest bardzo szeroka i jest zależna od indywidualnych potrzeb klienta. I niezależni czy to jest mała firma, czy ogromne przedsiębiorstwo. Dla przedsiębiorcy to doskonałe rozwiązanie, przekładające się na wyższą efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo funkcjonowania. I tak najważniejsze usługi to przygotowanie i zarządzanie strukturą IT w firmie. W tym administrowanie sieciami i serwerami firmowymi. Dla codziennych użytkowników ważna jest opieka informatyczna nad urządzeniami, sieciami i oprogramowaniem oraz helpdesk. Helpdesk to dział zajmujący się reagowaniem na zgłaszane problemy przez użytkowników. Często od nadawania uprawnień do rozwiązywania skomplikowanych problemów. Już wiem gdzie napisać, gdzie zadzwonić jak pojawi się usterka. Co ważne to w skład obowiązków serwisu wchodzi również dbałość o bezpieczeństwo firmy w tym profilaktyka antywirusowa oraz ochrona przed atakami. Można również wykupić usługę założenia i obsługi strony internetowe. Obecnie stawiamy też na rozwój technologiczny i w związku z tym można liczyć na nowinki oraz ich wdrożenie.

Wsparcie IT

 

Serwisy informatyczne zatrudniają wykwalifikowanych, doświadczony pracowników. To właśnie oni potrafią zapewnić klientom profesjonalne wsparcie i rozwiązywanie skomplikowanych problemów. Co ważne pracownicy firm informatycznych prowadzących outsourcing IT mogą pomóc zarówno w razie wystąpienia prostych usterek jak i ważnych problemach typu utraty danych.

chcesz wiedzieć jak do nas trafić? Kontakt - Symex

aktualności z branży

Lokalizacja - Symex

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy