Czy warto skorzystać z kompleksowej obsługi informatycznej dla firm?

Utrzymanie własnego działu IT w firmie wiąże się z dużymi kosztami, a że w obecnych czasach komputer jest niezbędnym narzędziem pracy, specjaliści od usług informatycznych należą do najbardziej poszukiwanych na rynku.

Czy warto skorzystać z kompleksowej obsługi informatycznej  dla firm? Zapraszamy do artykułu.

Jakie usługi świadczą firmy zajmujące się obsługą informatyczną przedsiębiorstw?

Podmioty specjalizujące się w obsłudze informatycznej oferują szeroką gamę usług, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Firma Symex zapewnia sprawne funkcjonowanie urządzeń oraz  oprogramowania wchodzącego w skład posiadanego systemu informatycznego. Obsługa zewnętrzna firm w zakresie IT  obejmuje usługi, takie jak:

  • projektowanie, montaż sieci komputerowych;
  • instalacja i aktualizacja oprogramowania;
  • integracja systemów informatycznych;
  • usuwanie awarii i usterek sprzętu komputerowego;
  • doradztwo i konsulting w zakresie IT;
  • zarządzanie serwerami;
  • wdrażanie nowych systemów informatycznych.

Kiedy skorzystanie z outsourcingu IT jest szczególnie polecane?

Największą zaletą zewnętrznej obsługi informatycznej jest optymalizacja kosztów prowadzenia działalności. Skorzystanie z usług informatycznych jest znacznie korzystniejsze pod względem ekonomicznym, ponieważ ich koszt jest znacznie niższy, w porównaniu z utrzymaniem własnego działu IT. Jest to szczególnie ważne w przypadku niewielkich firm, które nie mogą sobie pozwolić na utrzymanie wysoko opłacanych specjalistów. Kolejną zaletą korzystania outsourcingu IT, jest fakt, że powierzamy zadania do wykonania fachowcom, dla których komputery nie mają tajemnic. Mamy więc pewność, że nad funkcjonowaniem przedsiębiorstwa w zakresie informatyki będzie czuwał zespół odpowiednio wykwalifikowanych osób. Firmy specjalizujące się w świadczeniu usług informatycznych często mają dostęp do podzespołów i oprogramowania w atrakcyjnej cenie, o wiele niższej niż gdybyśmy dokonywali zakupów na własną rękę.

Zlecając obsługę informatyczną na zewnątrz, możemy skoncentrować więcej środków na podstawowych celach działalności naszej firmy.

chcesz wiedzieć jak do nas trafić? Kontakt - Symex

aktualności z branży

Lokalizacja - Symex

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy