Na czym polega outsourcing informatyczny?

Obecnie trudno sobie wyobrazić dobrze prosperującą firmę bez odpowiedniego zaplecza informatycznego. Nie każdy jednak potrafi się odnaleźć w świecie IT. Z tego też powodu firmy zatrudniają informatyków. Jeszcze do niedawna rozwiązanie to cieszyło się największą popularnością, dziś jednak coraz częściej ustępuje miejsca tzw. outsourcingowi informatycznemu. Co to takiego?

Czym jest outsourcing informatyczny?

Outsourcing informatyczny to nic innego jak zlecenie działań w zakresie obsługi informatycznej zewnętrznej firmie, której pracownicy nie są bezpośrednio związani z działalnością zlecającego podmiotu. Oznacza to, że nie są zatrudnieni na etacie, ale przejmują obowiązki etatowych informatyków. Zakres współpracy w każdym przypadku jest ustalany indywidualnie. W zależności od potrzeb może obejmować pełne bądź częściowe wsparcie techniczne. Wśród przykładowych działań w ramach oferowanego przez nas na Śląsku outsourcingu informatycznego warto wymienić m.in.:

  • pomoc przy wdrażaniu i obsłudze systemów informatycznych,
  • nadzór nad prawidłowością działania sprzętów komputerowych i doradztwo przy ich zakupie,
  • zapobieganie awariom urządzeń i oprogramowań oraz usuwanie ich skutków,
  • bieżący serwis sprzętu i oprogramowania serwerowego,
  • ochrona komputerów przed wirusami,
  • sporządzanie kopii zapasowych.

Dlaczego warto się zdecydować na usługę outsourcingu IT?

Korzystanie z usługi outsourcingu informatycznego jest gwarancją niezawodnej pracy zaplecza informatycznego przez cały okres współpracy między podmiotami. Poza tym zdejmuje z barków przedsiębiorców dodatkowy obowiązek i pozwala skupić się na innych obszarach działalności firmy. Co ważne, zewnętrzne wsparcie gwarantuje też oszczędności i wyklucza konieczność zatrudniania informatyków we własnym zakresie.

chcesz wiedzieć jak do nas trafić? Kontakt - Symex

aktualności z branży

Lokalizacja - Symex

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy