Blog

Systemy ERP – charakterystyka, zastosowanie, zalety

Systemy ERP, czyli zintegrowane systemy zarządzania przedsiębiorstwem, od dawna cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli firm oraz kadry zarządzającej przedsiębiorstw. Czym są systemy ERP? Koncepcja ERP (Enterprise Resource Planning) opiera się na idei wspólnego zarządzania zasobami wszystkich filarów działalności przedsiębiorstwa. Systemy ERP są zintegrowanymi platformami informatycznymi, które umożliwiają jednoczesną obsługę różnych obszarów działalności, takich jak produkcja, sprzedaż, logistyka, księgowość czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Implementacja tego rodzaju narzędzi pozwala uzyskać spójny obraz stanu firmy oraz lepsze monitorowanie realizacji celów operacyjnych i strategicznych. Dzięki integracji danych ze wszystkich działów ponadto ułatwiana jest kontrola nad przepływem informacji i podejmowanie kluczowych decyzji biznesowych. Zastosowanie […]

Czytaj dalej

Jak nie dać się zaskoczyć awarii sprzętu komputerowego?

Komputer to bardzo ważne narzędzie w życiu każdej osoby. Niestety, jak każde urządzenie, może ulec awarii, co często skutkuje stratami danych lub kosztownymi naprawami. Na szczęście wielu takich przykrych niespodzianek da się uniknąć. Warto jednak wiedzieć, jak dbać o sprzęt na co dzień oraz jak rozpoznawać sygnały, które mogą świadczyć o zbliżającej się usterce i w porę im zapobiegać. Jak dbać o sprzęt komputerowy na co dzień? Żywotność sprzętu komputerowego zależy od wielu czynników. W dużej mierze o niezawodności pracy urządzenia może zadecydować jednak sam użytkownik. Wystarczy, że wdroży w życie kilka kluczowych zasad. Podstawową z nich jest regularne czyszczenie komputera […]

Czytaj dalej

Na czym polega outsourcing informatyczny?

Obecnie trudno sobie wyobrazić dobrze prosperującą firmę bez odpowiedniego zaplecza informatycznego. Nie każdy jednak potrafi się odnaleźć w świecie IT. Z tego też powodu firmy zatrudniają informatyków. Jeszcze do niedawna rozwiązanie to cieszyło się największą popularnością, dziś jednak coraz częściej ustępuje miejsca tzw. outsourcingowi informatycznemu. Co to takiego? Czym jest outsourcing informatyczny? Outsourcing informatyczny to nic innego jak zlecenie działań w zakresie obsługi informatycznej zewnętrznej firmie, której pracownicy nie są bezpośrednio związani z działalnością zlecającego podmiotu. Oznacza to, że nie są zatrudnieni na etacie, ale przejmują obowiązki etatowych informatyków. Zakres współpracy w każdym przypadku jest ustalany indywidualnie. W zależności od potrzeb może obejmować […]

Czytaj dalej

Czy z każdego dysku można odzyskać utracone dane?

W obecnych czasach większość działań związanych z prowadzeniem firmy zapisuje się na dyskach komputerowych. Jednak czasem i one ulegają awarii, a wtedy tracimy dostęp do cennych informacji, które są często niezbędne dla prawidłowego działania przedsiębiorstwa. W jaki sposób można takie dane odzyskać i czy zawsze jest to możliwe?

Czytaj dalej

Dlaczego warto skorzystać z outsourcingu informatycznego?

Enova365 to nowoczesne oprogramowanie, które bardzo dobrze nadaje się do zarządzania przedsiębiorstwami o różnej wielkości i działającymi w rozmaitych branżach. System ma strukturę modułową, dzięki czemu może być w łatwy sposób modyfikowany i dopasowywany do potrzeb konkretnej firmy. Warto dowiedzieć się, jakie korzyści przynosi wybór tego programu.

Czytaj dalej

Aktualizacja przeglądarki Chrome !

 Aktualizujcie jak najszybciej przeglądarki Chrome do najnowszej wersji (105.0.5195.52/53/54). Serwis Sekurak pisze, że łatają jedną z podatności klasy Critical oraz parę podatności High. 

Czytaj dalej

Dlaczego w firmach tak ważne jest tworzenie kopii bezpieczeństwa?

Utrata danych przechowywanych na komputerze może nastąpić z różnych powodów. Niekiedy przyczyną jest awaria sprzętu, oprogramowanie, zwarcie instalacji elektrycznej, ale też aktualizacja systemu operacyjnego. Techniczne usterki mogą spowodować spore problemy dla firmy. Dane powinny być odpowiednio zabezpieczone, by nie doszło do takiej sytuacji.

Czytaj dalej

Acronis Cyber Protect

Program Acronis Cyber Protect to oprogramowanie do backup I ochrony przed cyber zagrożeniami.Program posiada funkcję ochrony cybernetycznej takie jak: kopie zapasowe, bezpieczne odzyskiwanie danych, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i wiele innych.

Czytaj dalej

Atak na Olx z wykorzystaniem kodu QR

Sekurak pisze o nowym typie ataku na OLX. Atak wygląda bardzo podobnie do starego z wyjątkiem samego sposobu wyłudzenia danych. Tym razem zamiast linka z podstawioną stroną logowania do np. banku, dostajemy specjalnie spreparowany kod QR.

Czytaj dalej

Ważna aktualizacja przeglądarki Chrome

Google wypuścił dość ważną aktualizację przeglądarki Chrome. Jest to wersja 102.0.5005.115. Aktualizacje możemy sprawdzić wchodząc w Menu oraz Pomoc i dalej w Google Chrome informacje. Jak podaje sekurak.pl są w niej zawarte aż 4 podatności kategorii HIGHT !

Czytaj dalej
chcesz wiedzieć jak do nas trafić? Kontakt - Symex

aktualności z branży

Lokalizacja - Symex

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy