Blog

Aktualizacja przeglądarki Chrome !

 Aktualizujcie jak najszybciej przeglądarki Chrome do najnowszej wersji (105.0.5195.52/53/54). Serwis Sekurak pisze, że łatają jedną z podatności klasy Critical oraz parę podatności High. 

Czytaj dalej

Dlaczego w firmach tak ważne jest tworzenie kopii bezpieczeństwa?

Utrata danych przechowywanych na komputerze może nastąpić z różnych powodów. Niekiedy przyczyną jest awaria sprzętu, oprogramowanie, zwarcie instalacji elektrycznej, ale też aktualizacja systemu operacyjnego. Techniczne usterki mogą spowodować spore problemy dla firmy. Dane powinny być odpowiednio zabezpieczone, by nie doszło do takiej sytuacji.

Czytaj dalej

Acronis Cyber Protect

Program Acronis Cyber Protect to oprogramowanie do backup I ochrony przed cyber zagrożeniami.Program posiada funkcję ochrony cybernetycznej takie jak: kopie zapasowe, bezpieczne odzyskiwanie danych, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i wiele innych.

Czytaj dalej

Atak na Olx z wykorzystaniem kodu QR

Sekurak pisze o nowym typie ataku na OLX. Atak wygląda bardzo podobnie do starego z wyjątkiem samego sposobu wyłudzenia danych. Tym razem zamiast linka z podstawioną stroną logowania do np. banku, dostajemy specjalnie spreparowany kod QR.

Czytaj dalej

Ważna aktualizacja przeglądarki Chrome

Google wypuścił dość ważną aktualizację przeglądarki Chrome. Jest to wersja 102.0.5005.115. Aktualizacje możemy sprawdzić wchodząc w Menu oraz Pomoc i dalej w Google Chrome informacje. Jak podaje sekurak.pl są w niej zawarte aż 4 podatności kategorii HIGHT !

Czytaj dalej

Jakie wymogi muszą spełniać kasy fiskalne?

Obowiązek kasy fiskalnej obejmuje szeroką bazę przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż towarów i usług osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej. Warto więc szczegółowo przyjrzeć się wymogom rozporządzenia Ministerstwa Finansów, które reguluje, jakie wymogi musi spełnić kasa fiskalna, aby rejestrowane za jej pomocą transakcje były ewidencjonowane zgodnie z przepisami.

Czytaj dalej

Co oznacza termin „outsourcing informatyczny”?

Termin outsourcing pochodzi z języka angielskiego i oznacza korzystanie z zewnętrznych zasobów w formie zlecenia lub umowy na wykonywanie określonego zakresu prac. Dziś wiele firm w celu obniżenia kosztów funkcjonowania organizacji decyduje się na zatrudnienie pracowników zewnętrznych. Jest to szczególnie popularne w przypadku usług informatycznych, które mogą być świadczone na odległość. Podpowiadamy, czym jest outsourcing informatyczny.

Czytaj dalej

Letni przegląd laptopów

Serdecznie zapraszamy na przegląd swoich laptopów.  W ramach usługi  wykonamy : – wizualne sprawdzenie przez technika – mechaniczne czyszczenie sprzętu – kontrolę pracy przy obciążeniu

Czytaj dalej

Jakie usługi obejmuje obsługa informatyczna firm?

Działanie jakiejkolwiek firmy nie jest już możliwe, bez jej obecności on-line. Nie każdy podmiot dysponuje jednak budżetem pozwalającym na to, aby posiadać własny dział informatyczny dbający o jakość tego typu procesów. Taka obsługa może być więc zlecona na zewnątrz. Co wówczas będzie obejmować? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Bezpieczeństwo a outsourcing IT

W każdej firmie są komputer, sieci informatyczne i dane, które podlegają ochronie. Jest to nieodłączny element pracy. Im więcej danych przechowujemy tym trudniej zadbać o ich bezpieczeństwo, trudniej opanować system przechowywania i poszukiwania. Warto znaleźć firmę, która zadba o właściwe bezpieczeństwo danych. Sprawdzony partner znajdzie dla nas odpowiednie rozwiązania. Outsourcing IT staje się coraz bardziej popularny, a zakres usług jest wciąż usprawniany.

Czytaj dalej
chcesz wiedzieć jak do nas trafić? Kontakt - Symex

aktualności z branży

Lokalizacja - Symex

sprawdź

mapę dojazdu

do naszej firmy